رکستون DKR برای مسابقات رالی داکار معرفی شد

رکستون DKR برای مسابقات رالی داکار معرفی شد

1397/09/18

زمان زیادی تا مسابقات رالی داکار 2019 باقی نمانده و کمپانی سانگ یانگ هم محصول خود برای حضور در این مسابقات را معرفی کرده که یک نسخه خاص از شاسی بلند رکستون است.

به جرات می‌توان گفت به جز لوگو و درها همه چیز در رکستون DKR تغییر کرده و وجه اشتراک خاصی بین آن و رکستون استاندارد دیده نمی‌شود. شاسی به کار رفته در رکستون داکار از نوع کروم مولیبدن چند لوله‌ای است.
 

سانگ یانگ رکستون داکار به یک موتور 8 سیلندر با 450 اسب بخار قدرت مجهز شده و وزن خودرو هم به 1900 کیلوگرم می‌رسد. به این ترتیب رکستون داکار می‌تواند در مدت زمان 4.4 ثانیه پس از حرکت از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و تا حداکثر سرعت 195 کیلومتر بر ساعت شتاب گیری کند.

موتور در وسط خودرو جای گرفته و قدرت خود را به وسیله جعبه دنده 6 سرعته سکوئنشال به چرخ‌های عقب و دیفرانسیل قفل شونده انتقال می‌دهد. گفته می‌شود کلاچ به کار رفته در رکستون داکار می‌تواند تا 1500 نیوتن متر گشتاور را انتقال دهد.
 

چرخ‌های 17 اینچی به همراه لاستیک‌های Geolandar یوکوهاما بهترین گزینه برای حرکت در مسیرهای بیابانی به شمار می‌روند. رکستون DKR در کلاس T1-3 تک دیفرانسیل بنزینی قرار می‌گیرد و جایگزین تیوولی می‌شود که در مسابقات امسال مقام سی و دوم را به دست آورد.

مسابقات رالی داکار 2019 در کشور پرو در 10 مرحله انجام می‌شود و مسافت کل مسیر آن به 5 هزار کیلومتر می‌رسد.